Mateřská škola Nejdek, Nerudova, příspěvková organizace

Mateřská škola Nejdek, Nerudova, příspěvková organizace

Stojí, stojí domek v lese,
pojďte dovnitř, nebojte se!

Nemá dveře z perníku,
otvírá se na kliku.

Je tam dětí plná školka,
to ví každý kluk i holka.

Než se táta s mámou vrátí,
s kamarády čas si krátí...

Hermína Kubínová

Mateřská škola Nejdek, Nerudova, příspěvková organizace

Velikonoce

1.dubna 2021  |   Mgr. Dagmar Šimková  |   71x  |  
Přeji krásné Velikonoce.
Pro dlouhé chvíle sem vkládám odkazy, které jsem našla u šikovného pana učitele ze školky 😀 s tématem Velikonoc. Stačí kliknout a je to zdarma 🤗.
První je pexeso. Po rozkliknutí se objeví   rozházené pexeso. V levém spodním rohu jsou dvě ikonky. První je „Obrázek“ (po kliknutí se objeví obrázek, jak mají puzzle vypadat po složení, lže zvětšit i zmenšit) a druhá ikona „Duch“ (po kliknutí se objeví obrázek uprostřed stránky a děti mohou puzzle skládat přímo na něj). Jsou tu  dvě varianty puzzlí, jedna snazší a jedna těžší pro předškoláky. Liší se pouze v počtu políček, které mají složit.

Další tři aplikace jsou
Děti mají přiřadit obrázky ke slovům. Když kliknou na pole, tak se jim objeví buď obrázek, nebo přečte slovo. Když najdou dvojici, pole zmizí.

Zde děti poznávají barvy. Vždy kliknou na „audio“ a přehraje se jim název barvy. Poté to pole spojí s vejcem. Průběžně, nebo na konci mohou kontrolovat fajfkou, umístěnou v pravém spodním rohu. Na konci se objeví zhodnocení.

Velikonoční kvíz – tradice a zvyky: https://learningapps.org/watch?v=poy6w9amt21
U této aplikace přečte čtenář dítěti otázku. Dítě si klikne na dvě možnosti, které se mu přehrají, a vybere jednu z nich. Poté zkontroluje fajfkou a pustí ho na další otázku. Na konci je opět zhodnocení.
Krásný den všem 🙂 H.
Aktuality
Zveřejněno: 7.4.2021
důležité - testování dětí

Čtěte, prosím článek Uzavírka MŠ v sekci Covid 19. Je průběžně doplňován.

Mateřská škola je vládou uzavřena od 1.3.2021.  Školka nevydává doklad o OČR je k dispozici na https://eportal.cssz.cz/web/portal/-/tiskopisy/zoppd-m

https://www.cssz.cz/web/cz/aktualni-informace-k-osetrovnemu


Zobrazit vše

Vyhledávání